Beyonce Yeni Albümü Lemonade (Limonata ) ile Yine İlklere İmza Attı

Beyonce Yeni Albümü Lemonade (Limonata ) ile Yine İlklere İmza Attı

Her yeni albümü ile büyük başarılara imza atan, dünyanın en çok kazanan şarkıcılarından Beyonce son albümü Lemonade ile ilk  kez görsel albüm hazırlayarak bir rekora imza attı.

Müzik listelerinde ilk 100 şarkıdan 13’üne sahip tek sanatçı olma ünvanı da kazanan Beyonce bu albüm için hazırladığı klipleri, kostümleri, görsel showları, dünya turnesi, dansları ve konserleri ile yine milyonları kendine hayran bıraktı. Aynı zamanda Lemonade albümü ilk kez ödül törenlerinde tek abümle 4 dalda aday olma özelliği de taşıyor. 

Aslında bu albüm hakkında bilinmesi gereken öyle çok şey var ki...

Beyonce’nin yeni albümü,herkesten sır gibi sakladığı projesi Lemonade, bir saatlik görsel bir albüm olarak karşımıza çıktı. TIDAL ve iTunes üzerinden dinlenilebilen albüm, Beyonce’nin duygusal yolcuğunu anlatıyor. 

Altıncı stüdyo albümü  olan Lemonade, şarkılarıyla Jay-Z’nin Beyonce’yi aldattığı iddialarıyla da gündemden hiç düşmedi. Beyonce’nin yeni albümü ile ilgili hazırladığımız bu yazımız albüme dair herşeyi çok daha detaylı anlamamızı sağlıyor. 

1.Görsel Albümün Yapısı 

Müzik uygulaması TIDAL, Sanatçı Lemonade’i “her kadının kendini tanıma ve iyileşme yolcuğu” olarak tanımlıyor. 

Albümdeki şarkılar, “Intuition” (sezgi), “Denial” (inkar), “Anger” (öfke), “Apathy” (hissizlik), “Forgiveness” (affetme), “Hope” (umut), “Redemption” (arınma) Beyonce’nin duygusal yolculuğunu anlatıyor. 

2.Bir Evliliğin Çöküşü Mü Anlatılan?

Albümle birlikte yayınlanan kısa filmde Beyonce ve Jay-Z’nin en özel anlarını görebilmek mümkün. Ancak albümdeki şarkı sözleri, yıllardır iddia edilen Jay-Z’nin Beyonce’yi aldattığı görüşünü destekler nitelikte. 

İnternet kullanıcıları ve Beyonce hayranları ise bu esrarengiz kadının peşine düşmüş durumda. Beyonce Jay-Z birlikteliğini neler bekliyor henüz net değil. Ancak Beyonce, albümü ‘Affetme’ ve ‘Umut’ şarkılarıyla sonlandırıyor.

3.Albümün Hikayesi

Lemonade, sadakatsizlikle başlayan ve uzlaşmayla sonra eren bir hikayeyi anlatıyor. 

Beyonce ilk olarak ilişkisini sorguluyor, albümün sonunda ise “İyileşeceğiz, yeniden başlayacağız” sözlerine yer veriyor.

4.Ünlü Konuk Sanatçılar 

HBO kanalında yayınlanan Lemonade’in kısa filmde Serena Williams, Zendaya, Quvenzhané Wallis, Halle Bailey, Amandla Stenberg gibi ünlü isimler yer alıyor.

Beyonce albüm kayıtlarında ise The Weeknd, Kendrick Lamar, James Blake ve Diplo ile birlikte çalışmış.

5.Modanın Zirvesi 

Beyonce sarı renkteki Roberto Cavalli couture elbisesi ve filmde öfkesini dışa vururken kullandığı büyüleyici aksesuarları ile oldukça dikkat çekiyor, 

Görüntülerde kimi zaman masum beyaz bir elbise ya da Viktoryan dönemi anımsatan kıyafetle karşımıza çıkıyor. Kimi zaman da iddialı tasarım elbiselerle görünüyor.

Beyonce’nin filmde giydiği bazı markalar ise şöyle Gig Couture, Nicolas Jebran, Yousef Al Jasmi ve Gucci…

6.Neden 'Lemonade'? 

Peki albümün ismi neden Lemonade, yani Limonata? "Freedom" şarkısına Jay-Z'nin büyük annesi Hattie'nin 90'ıncı doğum günü partisinden görüntüler eşlik ediyor. Hattie şöyle diyor: "Hayatımda iyi ve kötü günlerim oldu. Ancak kendimi toparlamak için gücü hep içimde buldum. Bana limon verdiler. Ben limonata yaptım."

7.Hayranlarının Fikirlerine Değer Veriyor

Beyoncé, Formation Dünya Turu sürecinde giydiği sahne kostümlerinin yer aldığı gardırobunu Facebook sayfası üzerinden video yoluyla hayranlarıyla paylaştı.

Şarkıcının gardırobundaki birçok kostüm "Lemonade" albümünden ilham alınarak tasarlandı. Kostüm tasarımcısı Marni Senofonte tarafından giydirilen Beyoncé'nin sahnedeki tasarımlarında ise dantel, fırfır ve renkler gibi viktoriyan detaylar ön plana çıkarıldı. 

Kostümlerin hazırlanış sürecini de Facebook sayfasındaki videoda paylaşan Beyoncé'nin sahnede kullandığı tasarımlar arasında DSquared2 büstiyer, Balmain'in tek parça beyaz streç elbisesi, Alexandre Vauthier kırmızı lateks elbise ve kürk, Roberto Cavalli'nin hayvan desenli diz üstü çizmeleri ve Atsuko Kudo markasının viktoriyan ilhamlı elbisesi yer alıyor.

Kostüm hazırlıklarında büyük payı olan Senotofonte "Beyoncé ve ben ne sevip sevmediğimizi, neyi değiştirebileceğimizi düşündük ve hangi parçaları yapmak istediğimize karar verdik" dedi.

Banner Bottom

Hiç resim yok
?>