Hakkımızda

En Moda dergisi magazin/aktüel içeriğiyle 2012 yılından beri yayın hayatına devam etmektedir.

Kuzey Kıbrıs'ta kendi klasmanında en çok okunan dergi olup en yüksek ebatlara sahiptir.

2012 yılından beri 250'den fazla reklam anlaşması yapılmış olup, sosyalleşilen mekanlarda en çok okunan dergi olmuştur.

Dergi yayıncılığı dışında En Moda her yıl, yılın en iyilerini seçmek üzere Kuzey Kıbrıs'ın tek tescilli ödül töreni olan En Moda Yılın EN'leri adı altında da bir ödül töreni düzenlemektedir.

Türkiye'den ve dünyadan ünlüleri bir araya getirmeyi başarmış olan bu organizasyon her yıl düzenli olarak yapılıp Yılın En'lerine ödülleri verilmektedir.

2017 yılında düzenlediği En Moda Uluslararası Ödül Törenine farklı ülkelerden 25 sanatçıyı ağırlamış ve ödül vermiştir.

Bunların arasında;

       -Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip Avustralyalı sanatçı Faydee

       -Lady Gaga’ya şarkı vermiş Grammy ödüllü İsveçli sanatçı Mohombi

       -İtalya'nın güçlü sesi Adam Clay

       -Arap ülkelerinin genelinde üne kavulmuş ve çok sevilen isim Rana Samaha Ödül alan başlıca isimlerdi.

Kaliteden ödün vermeden yayın hayatına devam etmeyi başarmış ve başarmaya da devam edecektir.

Yaptığı her işi her zaman, bir öncekinden bir adım ileriye taşıyan En Moda bunu hayat mottosu olarak belirlemiş ve bu doğrultuda ilerlemektedir.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EnModa is a comprehensive lifestyle and  fashion magazine founded in 2012. It has a significant vogue and been highly respected in fashion world.

The magazine covering fashion, style, beauty, health, entertainment and arts fields. It is a 100-page, large format printed magazine, distributed by YAY-SAT.


EnModa is one of the most widely read publications in north Cyprus. And since 2012 has made over 250 advertising agreements with very important companies.
Whilst preserving its’ principle of quality in every field, has started to provide its readers and members services on its website www.enmodamagazine.com.


EnModa Production is a North Cyprus based company that has organised (Best of the Year Award Ceremony) every year for the past 4 years. 

We are dedicated to present a one of a kind event in the Middle East and Europe.The Awards are designed to highlight and celebrate celebrities and artists  achievements  and extraordinary performance across varies categories.

Last year EnModa Magazine organised an International Award Ceremony and awarded 25 celebrities and artists from many different countries across five continents. Some of the Award-Winning artists and performers for EnModa Best of the 2017 Award were: 

Faydee (Australia),

Mohombi (Sweden),

Adam Clay (Italy),

Rana Samaha (Egypt)

?>