Bahar Gribine Dikkat!

Bahar Gribine Dikkat!

Ülkemizde ilk sıcak hava güneşlerini bu haftadan itibaren görmeye başladık ister istemez de dışarıda ki güneşli havanın görkemli yüzüne kapılıp kıyafetlerimizde bazı inceletmeler yapmaya başladık.

Ancak unuttuğumuz bir şey var ki şuanda tam olarak salgın hastalıkların kol gezdiği zaman ve kışın katı rüzgarlarından daha çok şuanda hasta olma ihtimalimiz var. Bu yüzden giyimlerimize biraz dikkat etmekte fayda var.

Eğer bahar gribine tutulduysanız sizinde yapmanız gereken hemen koşarak doktorlara gitmek ya da bilinçsiz şekilde ilaç tüketimi yapmak değildir.

Uzmanların açıklamalarına göre insanlarımız bahar gribin de hemen ilaç kullanmaya başlıyorlar ancak aslında bu bahar gribi ve benzeri küçük rahatsızlıklardan güzel bir dinleme ve bu dinlenmenin yanında limon ve balı karıştırarak içeceğimiz gibi sağlıklı içecekler ve yiyecekler ile hiçbir ilaç takviyesi almadan daha hızlı şekilde iyileşebilmemiz mümkün.

Özellikle iler ki zamanlarda eğer ağır şekilde grip geçirilirse ancak bu zamanlar için ilaç kullanımı yapılması gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

En ufak rahatsızlıklarda ilaç tedavisine başvurmak ileride gerçekten ihtiyacınız olduğunda bu ilaçların etki göstermemesine neden oluyor.

Banner Bottom

Hiç resim yok
?>