Sporda Son Trend Trx İle Fit Olmaktan Kaçamazsınız

Sporda Son Trend Trx İle Fit Olmaktan Kaçamazsınız

TRX, son zamanların en popüler ve en etkili sporlarından biri. Amerika’da uzun yıllardır popüler olan TRX özellikle ülkemizde son zamanların en etkili ve en popüler sporu. 

Tüm dünyada Jenifer Lopez, Ronaldo, Bar Rafael, David Beckam ve pek çok profesyonel sporcunun da tercihi olan TRX ve bu spor ile ilgili tüm merak edilenleri  En Moda sporseverler için mercek altına aldık. 

TRX kendi vücut ağırlığınızla yer çekimine karşı çalışma metoduna dayanan ve ilk kez Amerikan donanma ordusunda ortaya çıkan bir spor türüdür.

Deniz kuvvetlerinde görevli olan Randy Hetrick’in sınırlı ve dar alanda formda kalabilmek için kemer kullanarak spor yapmaya başladığı ve bu sisteminde böylelikle geliştiği bilinmektedir.

Son dönemde popülerliği gün geçtikçe artarak tüm dünyaya yayılan TRX fonksiyonel egzersizler alanında oldukça önemli bir yere sahiptir. TRX kişinin kendi vücut ağırlığını kullanarak yer çekimine karşı çalışma metoduna dayanan mucizevi bir sistemdir. Trx’in en büyük özelliği ise egzersizde mekan sınırlamasını ortadan kaldırıyor olmasıdır.

Kişinin ihtiyacı olan tek şey kendi vücut ağırlığıdır. Mekan sınırlamasının olmayışı TRX’i personal trainerınız ile ister salonda isterseniz de açık alanda kendi vücut ağırlığınızla vücudunuz için gerekli olan hareketleri yapabilme olanağı sunmaktadır. Mekan sınırlamasının olmayışı egzersiz programınızı ve sporu daha keyifli, eğlenceli ve sürdürebilir hale getirmektedir. Yok ben sporumu spor salonunda yapmayı tercih ediyorum derseniz hemen hemen tüm spor salonlarında TRX grup eksersizlerini de şiddetle tavsiye ederiz çünkü TRX kısa zamanda forma girmenin yeni yöntemlerinden biridir. 

TRX ne işe yarar?

TRX pratik ve aynı zamanda verimli bir tam vücut antrenmanı yapmanızı sağlar. Sağlam bir Core ( karın ) yapısının oluşmasına yardımcı olur. Kas dayanıklılığını arttırır. Güçlendirme, kuvvet, dayanıklılık ve denge gibi konularda kişinin gelişmesine yardımcı olur.

TRX’de hareketlerin kişiye özel ayarlanabilmesi çalışan kişinin hareketleri yaparken zorlanmasını engeller ve egzersizden keyif almasını sağlar. TRX egzersizlerinde hareketleri çok tekrar ve hareket değişiminde aralarda dinlenmeden geçişler yapıldığında egzersiz cardio antrenmanı olur.

TRX kimler yapabilir?

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan sistem; en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki birey tarafından, her yerde kullanılabilir. 7 den 70 e her seviyedeki insan TRX ile zorlanmadan yorulmadan egzersiz çalışması yapabilir.

Bu demek olur ki TRX Training System; gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

 Sadece önemli olan nokta eklem problemleri diz ağrıları bel fıtığı ve boyun fıtığı olan kişilerin egzersizleri yaparken mutlaka bir spor eğitmeniyle çalışması gerekmektedir.

TRX bölgesel zayıflamada etkili mi?

TRX ile kor kasları dediğimiz  yani vücudumuzun merkez kasları olan bel, karın ve kalça sürekli aktif olarak çalışıyor. Çünkü TRX’i kullanırken doğru postür yani doğru duruşta olmanız gerekiyor. 

Dolayısıyla TRX kullandığınızda otomatik olarak karın bölgenizi de çalıştırmış oluyorsunuz.Kolunuzu bacağınızı çalıştırırken bile karın kaslarınızı çalıştırıyorsunuz.Spor salonunda ağırlıklarla yapacağınız hareketleri ve sonrasında karın kasları için yaptığınız egzersizleri burada TRX ile rahatlıkla yapmış oluyorsunuz

 

Banner Bottom

Hiç resim yok
?>